Do góry

Blast z xrummera – Efekty

Tym razem trochę o ciemnej stronie mocy pozycjonowania czyli o Black Hat-cie. Tym razem postanowiłem przetestować jedną z baz pod xrummera pod kątem skuteczności w zamieszczaniu postów na forach.  Zarejestrowałem pewną domenę na której postawiłem serwis oparty na wordpressie.  Serwis został zaindeksowany na poziomie site ~

280.  Interesuje mnie tylko i wyłącznie pozycjonowanie long tail ,tak więc adresy wszystkich postów ok 260 postanowiłem podlinkować xrummerem.

Projekt:

Do projektu użyłem ok 4000 tekstów z mieszarki (język pl) w których w losowym miejscu zostawał wstawiany mój link ( tylko jeden) + link do strony głównej w sygnaturze.

Ustawienia:

Odnośnie szybkości mój xrummer został skonfigurowany w taki sposób:

A poniżej ustawienia:

Lista:

Lista nie jest jakaś bardzo świeża być może nadaje się do filtrowania ale nie chciało mi się tego robić. Zobaczymy jakie będą efekty.

Po ustawieniu projektu i wszystkich opcji projekt został odpalony. Blast trwał ok 8-10 godzin.

Efekt:

Jak widać lista nie jest jakaś powalająca ale biorąc pod uwagę to iż adres dedyka z którego blastowałem mieści się już na spam listach i tak nie wyszło jakoś źle

Efekt pozycjonowania po okresie 9 – 12 dni.

Fraza główna która była przeznaczona na domenę główną TOP 7. Dodatkowo powiem iż była to polska fraza która miała ok 40 000 wyszukiwań miesięcznie. Poniżej screen:

Następnie sprawdzałem pozostałe 200 fraz. Wszystkie ( a raczej większość) te frazy trafiły do top 20 , top 30 a wiele z nich także do top 10.

Efektem było przełożenie na ruch. Na stronie która miała 10 dni i nie było na niej ruchu pojawiła się pierwsza aktywność. Wejścia 95% z Google. Było to ok 300 – 450 uu dziennie.

Tak jak widać na forach dodano 12530 postów. Postanowiłem jednak sprawdzić ilość rzeczywistych linków ScrapeBox Free Checkerem.  Efekt był następujący:

Tak więc w 12530 postach tylko w 4777 znaleziono aktywne linki. Jednak i tak dało to radę wypozycjonować dane frazy.

Następnym elementem było skatalogowanie strony. Do tego celu użyłem OmniSpeed-a. Nie było to jakieś wielke katalogowanie ale do ponad 3000 katalogów strona została dodana.

Po tym elemecie postanowiłem sprawdzić ilość backlinków w afrefsie.

Wyniki przedstawiają się następująco.

Tak więc linkowanie przyniosło odpowiedni efekt.

Wypozycjonowało wiele fraz z których udało się zdobyć ruch. Co prawda wiele fraz jest w top 10 jednak nie wszystkie. Co do fraz które są po za top 10 pewnie trzeba będzie w jakiś sposób je dopalić. Ale o tym wkrótce…

 

Artykuł był pisany na szybko także proszę o wyrozumiałość jednak proszę także o komentarze i opinie na temat tego testu.

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.