Do góry

Czy opłaca się dzisiaj stawiać strony typu Precel Page ?

Wiele osób ma co do tego wiele wątpliwości. Dlatego dzisiaj postanowiłem napisać kilka słów na ten temat. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego czym jest strona typu Precel Page. Jest to strona która pozwala użytkownikom dodawać swoje własne publikacje wraz z możliwością wstawienia linku do swojej strony. Obecnie na rynku jest masa automatycznych dodawarek które cały czas spamują strony typu precel page i jest to problemem bo moderacja takich publikacji staje się bardzo uciążliwa. Obecnie rozróżniamy sześć rodzai precli:

  • Precle Auto Approve i bez zabezpieczeń przy rejestracji – Strony te stają się śmietnikami dlatego iż publikacje w nich są automatycznie publikowane przez co setki tysiące dodawanych publikacji są po prostu bardzo kiepskiej jakości. Takich precli nie warto stawiać.
  • PrecleAuto Approve z włączonymi zabezpieczeniami podczas rejestracji typu tokken / captcha – Takie precle dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu podczas rejestracji są dużo lepsze od poprzedniego typu. Obecnie wiele automatów/dodawarek umie już rejestrować się w konkretnych preclach jednak w takich preclach już im się nie udaje. Tutaj zamiast automatów działają ludzie i tworzą najczęściej ręcznie konta aby dodawać swoje artykuły za pomocą automatu po ręcznej rejestracji. Publikacje te będą dużo lepszej jakości niż w poprzednim typie i myślę iż warto mieć takie precle ale tylko po to aby dodawać tam swoje publikacje / spamy nie do końca unikalne a poprzez różnorodność dodawanych artykułów nasz precel jest lepszej jakości. Warto stawiać takie precle jednak tylko do konkretnych celów. Chodzi mi o cele pozycjonerskie. Koszty postawienia takiego precla nam się nie zwrócą ale ze względu na linki w naszych własnych publikacjach bardzo często się opłaca.
  • Precle moderowane z unikalną treścią – Precle jeszcze wyższej jakości najczęściej dodaje się tam publikacje 2000 do 3000 znaków jednak są to precle z unikalną treścią tylko dla botów i nie ma tam treści merytorycznej skierowanej pod użytkownika. Najczęściej wszystkie publikacje tam dodane to czyste lanie wody na dany temat , brak faktów i konkretów. Takie precle mają moc i warto je stawiać ale jak dla mnie za dużo zabawy z moderacją.
  • Precle moderowane z unikalną merytoryczną treścią – Takie precle najczęściej wymagają publikacji od 3000 do 5000 znaków merytorycznej treści co oznacza iż nie dodamy tam unikalnego artykułu tak zwanego „lania wody” bez faktów a dodamy tam publikacje wartościową dla użytkownika. Warto zauważyć iż publikacje do takich precli są dodawane najczęściej ręcznie. Takie precle warto stawiać.
  • Precle moderowane z unikalną merytoryczną treścią gdzie opublikowane wpisy są dopalane przez właściciela – Stanowczo najlepszy rodzaj strony typu Precel Page. Publikacje tam są wartościowe , merytoryczne a dodatkowo jeszcze dzięki odpowiedniemu podlinkowywaniu dostają mocy co przekłada się na nasze linki w tekście. Takie precle stanowczo warto stawiać. Koszta postawienia takiej strony stosunkowo szybko się zwracają.
  • Precle moderowane niepubliczne – precle które warto stawiać ale tylko w ilości masowej. Dzięki temu zarobimy na płatnych wpisach.

Na czym zarobimy stawiając stronę typu Precel Page ?

  • reklamy
  • -programy partnerskie
  • płatne wpisy
Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.