Do góry

Breadcrumbs

Jeżeli posiadamy własną stronę internetową i myślimy o wygodzie jej użytkowników, to warto zastanowić się na wprowadzeniem technik nawigacyjnych. Jedną z nich jest breadcrumbs (ang. okruszki), która najczęściej prezentuje się w sposób kaskadowy.

 

Umieszczanie klasy breadcrumbs to bawienie się w pierwszej kolejności we wstawianie linków w sposób ręczny. Ważne jest, aby ściągnąć plik breadcrumbs.php i umieścić go w katalogu, gdzie znajduje się nasza strona. Potem następuje manipulowanie kodem strony:

<?php
/* Tu dołączamy plik z klasą breadcrumb */
require_once(“breadcrumbs.php”);

/* Tworzymy nową instancję klasy */
$bc = new breadcrumb;
/* Dodajemy kolejne stopnie zagnieżdżenia */
/* Pierwszy argument: nazwa, drugi argument: link */
$bc->add(“Kurs”, “/kurs.php”);
$bc->add(“Excel”, “/kurs.php?n=excel”);

/* Teraz wyświetlamy gotowe linki na stronie */
echo $bc->markup();
?>

Efekty naszych zabiegów powinny nam wygenerować kod

<a href=”/”>Main page</a> / <a href=”/kurs.php”>Kurs</a> /
<a href=”/galeria.php?n=excel”>Excel</a>

W przypadku gdy posiadamy duży serwis internetowy, warto skorzystać z rejestru znanych stron, który znajduje się w pliku knowncrumbs.txt.

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.
Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.