Do góry

CLOAKING

CLOAKING to z angielskiego ukrywanie, maskowanie. Jest to jedna z technik black seo, która polega na podstawianiu robotom wyszukiwarki treści innej niż ta, która jest prezentowana użytkownikowi.  Następuje to poprzez sprawdzenie adresu IP osoby żądającej pokazania tej witryny lub przez monitorowanie nagłówka odpowiedniego programu (user agent). Stosowanie tej technik może spowodować trwałe wyrzucenie domeny z indeksu wyszukiwarki.

Istnieją także uzasadnione przypadki stosowania cloakingu – boty wyszukiwarek mają problemy z odczytywaniem elementów flashowych, dlatego udostępnia się im treść tekstową.

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.
Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.