Do góry

Jak dodać subdomene dla domeny zarejestrowanej w nazwa.pl

Wiele osób ma problem z tym jak dodać subdomenę dla danej domeny w firmie nazwa.pl i przekierować na na zewnętrzny adres DNS. Aby to zrobić należy przejść do panelu klietna tam gdzie mamy zarejestrowaną domenę ( nie do panelu admin.nazwa.pl! ) po czym wybrać zakładkę Twoje usługi -> domeny i wybrać domenę główną od której chcemy ut worzyć nową subdomenę.  Klikamy na konfiguruj domenę i przechodzimy do sekcji zaawansowana konfiguracja DNS

1

Klikamy na przycisk zmień a w następnym polu Konfiguracja zaawansowana

1.1.1

 

 

 

 

 

Teraz pojawi nam się zaawansowana konfiguracja DNS. Na samym końcu klikamy w przycisk „Dodaj kolejny rekord”

Pojawia nam się okno w którym w pierwszym polu wpisujemy adres naszej domeny np. www.subdomena.domena.pl.

W kolejnym polu TTL dodajemy kod 3600 a następnie w polu „Typ” wybieramy opcje „NS” i ostatnim polu dodajemy pierwszy adres DNS na który chcemy przekierować domenę.  Musimy także dodać 2 adres DNS. Robimy to w sposób analogicznie jak przed chwilą. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

1.1

 

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.