Jaka to czcionka ? Narzędzie do wyszukiwania czcionek

Jaka to czcionka ? Narzędzie do wyszukiwania czcionek

150 150 Wojciech Hadała

Wiele osób, najczęściej grafików i webmasterów ma problem z tym aby rozpoznać jakiej czcionki ktoś użył w danym projekcie.  Poszukiwanie takiej czcionki ręcznie i przeglądanie setek fontów to zajęcie bardzo monotonne i czasochłonne. Coraz częściej na forach spotykam pytania o to jaka to czcionka na danym obrazku. Jednak nie zawsze wyszukiwanie danej czcionki musi być trudne , czasochłonne i monotonne.

Poniżej przedstawiam narzędzie które za nas wyszuka interesującą nas czcionkę

http://www.whatfontis.com/

Ja na potrzeby skuteczności przygotowałem prosty napis dzięki któremu przeprowadzimy testy czy powyższe narzędzia są skuteczne. Obrazek poniżej:

- iowya3

Jak widać na zdjęciu czcionka która została użyta nosi nazwę „orator Std”

Zaczynamy więc od pierwszego narzędzia: http://www.whatfontis.com/

Pierwszym elementem jest wgranie naszego obrazka na stronę:

- nj5bik

Następnie przepisujemy litery w czcionce według instrukcji które zobaczymy i szukamy czcionki.

Wynik jak dla mnie jest zadowalający ale mógłby być lepszy. Szukana prze zemnie czcionka została odnaleziona jednak nie została pokazana na pierwszym miejscu. Jednak i tak narzędzie to sprawiło iż zaoszczędziłem wiele czasu na poszukiwaniu tej odpowiedniej czcionki.

- qeloig

 

Leave a Reply

Wojciech Hadała

Polecam się do kontaktu jeśli ktoś ma jakiś problem chętnie pomogę, w kwestiach technicznych oprogramowań E-commerce, CMS. Wykonuję rzetelne audyty z nakierowaniem na plan jaki ktoś chce osiągnąć.

All stories by : Wojciech Hadała