Do góry

Jaka to czcionka ? Narzędzie do wyszukiwania czcionek

Wiele osób, najczęściej grafików i webmasterów ma problem z tym aby rozpoznać jakiej czcionki ktoś użył w danym projekcie.  Poszukiwanie takiej czcionki ręcznie i przeglądanie setek fontów to zajęcie bardzo monotonne i czasochłonne. Coraz częściej na forach spotykam pytania o to jaka to czcionka na danym obrazku. Jednak nie zawsze wyszukiwanie danej czcionki musi być trudne , czasochłonne i monotonne.

Poniżej przedstawiam narzędzie które za nas wyszuka interesującą nas czcionkę

http://www.whatfontis.com/

Ja na potrzeby skuteczności przygotowałem prosty napis dzięki któremu przeprowadzimy testy czy powyższe narzędzia są skuteczne. Obrazek poniżej:

Jak widać na zdjęciu czcionka która została użyta nosi nazwę „orator Std”

Zaczynamy więc od pierwszego narzędzia: http://www.whatfontis.com/

Pierwszym elementem jest wgranie naszego obrazka na stronę:

Następnie przepisujemy litery w czcionce według instrukcji które zobaczymy i szukamy czcionki.

Wynik jak dla mnie jest zadowalający ale mógłby być lepszy. Szukana prze zemnie czcionka została odnaleziona jednak nie została pokazana na pierwszym miejscu. Jednak i tak narzędzie to sprawiło iż zaoszczędziłem wiele czasu na poszukiwaniu tej odpowiedniej czcionki.

 

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mnąPolecam się do kontaktu jeśli ktoś ma jakiś problem chętnie pomogę, w kwestiach technicznych oprogramowań E-commerce, CMS. Wykonuję rzetelne audyty z nakierowaniem na plan jaki ktoś chce osiągnąć.

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.