Do g贸ry

Promocja lokalnej dzia艂alno艣ci w internecie – jaki wp艂yw SEO ma na Tw贸j biznes 馃搱

Bielsko-Bia艂a pozycjonowanie lokalne

Bądź liderem lokalnego rynku dzięki lokalnym usługom SEO w Bielsku-Białej
Kładąc nacisk na promocje lokalnych usług przez optymalizacje pod kątem wyszukiwarek (lokalne SEO) na śląsku, optymalizując witrynę pod kątem konkretnego miasta, regionu lub lokalizacji fizycznych sklepów zadbajmy o odpowiednią ekspozycję brandu oraz danych kontaktowych! Lokalne działania służą popularyzacji zwiększając tym samym rankingów w wyszukiwarce dla produktów i usług jakie świadczysz lokalnie, które są tym samym odpowiednie do wymagań klienta.

Moja lokalna firma od czego w takim razie zacząć?, pierwsze wzmianki o brandzie najlepiej zacząć dodając firmę, w jej lokalizacji na mapie Google. Pod tym adresem: https://www.google.com/intl/pl_pl/business/ – znajdziesz wszelkie informacje w jaki sposób darmowo założyć firmową wizytówkę, dzięki której zamieścisz najważniejsze informacje kontaktowe, opis wraz z logotypem ale również po zweryfikowaniu swojej firmy w danej lokalizacji masz możliwość tworzenia wpisów które pojawiają się w panelu bocznym wyszukiwarki na lokalne zapytania np.: z promocją jakiejś usługi którą świadczysz. Bardzo dobrym miejscem na zagospodarowanie cennych informacji z życia i prowadzenia Twojej działalności.

Czym zajmuje się pozycjonowanie lokalne?

Prace związane z lokalną promocją firmy jest ukierunkowana na przyciągnięcie lokalnych klientów, tak więc działania powinny być prowadzone na wielu płaszczyznach łączących dotarcie wszelkimi możliwymi sposobami do odpowiedniej grupy tematycznej. W ten sposób upewnimy się, że Twoi lokalni klienci znajdą właśnie Ciebie, a nie twoją konkurencję. Stosowanie sprawdzonych strategii promocyjnych pozwoli na ugruntowanie pierwszych działań, najważniejsze aby w tym czasie maksymalnie zaangażować się i przesyłać regularnie aktualizowane informacje biznesowe w serwisach w Twojej strefie geograficznej. Wspominanie o marce, aby Twoja witryna była łatwo dostępna w wyszukiwarce, nie wystarczy dodać ją do wszystkich katalogów na świecie – tego typu zabiegi raczej spowodują że roboty wyszukiwarki mogą uznać za zbyt nachalne manipulowanie rankingiem. Najczęstszym błędem jest wybór nieodpowiednich kanałów do wspominania o oferowanych usługach jak i prowadzonej działalności – czyli o swojej marce. Dlaczego wspominam o ważnym czynniku publikowania informacji i wzmianek o marce – dlatego? Ponieważ jak to wcześniej bywało w przekazywaniu informacji tradycyjną formą „pocztą pantoflową” jest ważne aby dać się osłuchać się z marką – nazwą firmy – sloganem – rodzajem działalności – oferowanymi usługami oraz lokalizacją w której działamy. Takie same zabiegi są ważne w działaniach w sieci – ponieważ:

Google bardzo lubi i radzi sobie świetnie z dostosowaniem i rozpoznaniem zapytania użytkownika w serwowaniu mu głównie lokalnych informacji tak aby spełnić jego intencje.

Jaki wpływ na twój biznes mogą mieć lokalne usługi SEO?

Klienci częściej wyszukują nazwy miast w poszukiwaniu usług na swoich obszarach lub w innych określonych lokalizacjach. Google uwzględnia najlepsze lokalne wyniki wyszukiwania lub wyświetlacze map z lokalizacjami wyświetlanymi według trafności wyszukiwania. Daje to doskonałą okazję dla Twojej firmy do wyświetlania w najlepszych lokalnych wynikach.

Optymalizacja pod wyszukiwarki czyli SEO – to zabiegi obejmujące działania na stronie w obrębie tworzenia linia wewnętrznego oraz poprawy treści, tak aby  wygenerować dla podstrony nasycenie słowami kluczowymi idealnie opisującymi i wyczerpującymi temat. Jeśli optymalnie opisujemy własne produkty oraz usługi pod potrzeby użytkownika – kupującego mamy szanse na uzyskanie odpowiednio wysokich pozycji w wyszukiwarce na różnego rodzaju słowa kluczowe. Lokalne SEO koncentruje się jednak na słowach kluczowych, które są specyficzne dla danego regionu i są zdolne do otrzymywania odpowiedniego współczynnika wyszukiwalności od osób z określonego obszaru. Odpowiednio zwiększa to możliwość zatrzymania się klienta przez sklep lub poszukiwania przez niego określonego rodzaju usługi w danej lokalizacji.

Lokalne SEO staje się niezwykle istotne dla tego, co robisz, głównie wtedy, gdy firmy dostarczają lokalnym odbiorcom odpowiedniego rodzaju asortymentu który jest niezbędny do prowadzenia działalności innym większym firmą. Potencjalni klienci szukają Twoich produktów w odpowiedniej kwocie, jakości ale głównie bliskości. Wygoda w dzisiejszych czasach stanowi ogromny walor jeśli jesteśmy w stanie opatrzyć lokalnego odbiorcę w odpowiedniej jakości asortyment dostarczając go na czas – spełniając jego intencje – stajemy się wiarygodnym partnerem na dłuższy czas. Tak samo jest w działaniach związanych z promocją w wyszukiwarce biznesu w danym regionie! Dostarczanie odpowiedniej jakości treści z uwzględnieniem odpowiedniej optymalizacji pod wyszukiwarki SEO sprowadzi do serwisu odpowiedni ruch który przełoży się na to że Twoj serwis będzie częściej odnajdywany w sieci. Możesz zwiększyć zainteresowanie swoimi produktami i usługami, koncentrując się na obszarach lub regionach obsługiwanych przez Twoją firmę w bardzo prosty sposób – wszystko zależy od Twojego zaangażowania.

Marketing treści w Internecie - Lokalne SEO

Marketing treści w lokalnych działaniach

Co to jest Lokalne SEO?

Jeśli próbujesz zdobyć więcej lokalnych klientów, powinieneś skorzystać z lokalnych usług pozycjonowania strony czyli SEO. Powinieneś wiedzieć, co to jest i pozwala ludziom znaleźć firmy SEO, które są lokalne. Odbywa się to za pomocą słów kluczowych, które są oparte na obszarze, w którym świadczona jest usługa i które będą używane w wyszukiwaniu. Można to zrobić różnymi metodami, w tym poprzez dodanie swojej firmy do wielu katalogów biznesowych, takich jak Yellowbook, Yelp i innych. Można to również zrobić, zmieniając słowa kluczowe dla swojej witryny, aby wyświetlać się w wynikach wyszukiwania związanych z danym obszarem.

Jak lokalne usługi SEO pomagają rozwijać firmę

Powinieneś upewnić się, że wiesz, dlaczego powinieneś używać lokalnych usług SEO i jak może to pomóc w rozwoju Twojej firmy. Jeśli osoba, która szuka w Internecie i szuka najlepszej lokalnej firmy SEO, która znajduje się w pobliżu, z pewnością sprawdzi pierwsze wyniki wyszukiwania oraz opinie na temat tej firmy na potwierdzenie wiarygodności. Oto kilka sposobów, pod jakim kątem wybierać usługi pozycjonowania lokalnego:

 • Czy są w stanie sprowadzić na naszą stronę odpowiedni ruch UU zwiększając poziomy konwersji?
 • Czy gwarantują wysokie zwroty z inwestycji w ich usługi?
 • Czy posiadają odpowiednią wiarygodność biznesową
 • Jakie oceny i opinie wystawiane były o firmie – Rating?
 • Czy posiada przyjazną dla użytkownika stronę internetową?

Przed wyborem firmy do pozycjonowania lokalnego biznesu powinieneś upewnić się, że pomagasz zwłaszcza swojej stronie internetowej rozwijać się, a to oznacza, że ​​potrzebujesz fachowej pomocy firmy SEO a niekiedy Audyt Strony. Aby w odpowiedni sposób rozpowszechnić informacje o marce w sieci, które są jednym z najlepszych sposobów znajdowania lokalnych klientów i wyszukiwania usług lub produktów.

Zalety lokalnych usług SEO

Istnieje wiele korzyści, które można wykorzystać, jeśli chodzi o korzystanie z najlepszych lokalnych usług SEO. Niektóre z korzyści, o których musisz wiedzieć, to:

Zwiększ widoczność w Internecie – jeśli masz lokalne pozycjonowanie SEO dla swojej firmy, osoby chętniej odwiedzą Twoją witrynę. Oznacza to, że Twoja strona zostanie przekazana i będzie bardziej widoczna online dla innych. Można to zrobić za pośrednictwem Google lub innych platform mediów społecznościowych.

Ukierunkowany ruch w witrynie – Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, korzystając z lokalnych usług SEO, jest ruch w witrynie skierowanej do określonych obszarów. Jeśli masz biura w różnych lokalizacjach, upewnij się, że używasz tych obszarów w słowach kluczowych, aby znaleźć się w wynikach wyszukiwania, gdy są wyszukiwane.

Lokalna generacja potencjalnych szans – Istnieje wiele sposobów generowania potencjalnych klientów dla Twojej firmy, w tym korzystania z różnego rodzaju reklam, takich jak przewijanie, czas, kliknięcia i inne. Powinieneś upewnić się, że jeśli jesteś zainteresowany generowaniem większej ilości potencjalnych klientów dla lokalnej społeczności, to otrzymasz ekspertów, którzy Ci pomogą.

Lokalna reputacja – jedna rzecz, którą każda firma musi mieć, to dobra reputacja w swojej okolicy.

Po przeprowadzeniu lokalnego SEO możesz dodawać recenzje do swojej strony, zwłaszcza jeśli korzystasz z Google, aby potencjalni klienci mogli zobaczyć, co powiedzieli ci poprzedni klienci. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli nie masz dobrej reputacji, nikt cię nie zatrudni.

Ukierunkowane kampanie na lokalizacje geograficzne – jeśli chcesz rozpocząć kampanię promocyjne dla określonego obszaru, musisz mieć strategię. Możesz zaktualizować słowa kluczowe tak, aby zawierały lokalizacje geograficzne, na które kierujesz reklamy, dzięki czemu Twoja witryna zyska opinię potencjalnych klientów.

Znalezione na Mapie Google – w dzisiejszych czasach wszyscy korzystają z map Google, dlatego ważne jest, aby mieć tam swoją firmę. Upewnij się, że dodajesz tam swoją firmę wraz z wszelkimi danymi kontaktowymi, które są wymagane dla numerów telefonów, adresów e-mail, adresu fizycznego i terminów.

Pozycjonowanie stron internetowych Bielsko

Jak w rankingu w Google Maps Local 3-Pack

Jedną z rzeczy, które musisz zrobić, aby dostać się na szczyt, jest bycie na szczycie, jeśli chodzi o linki do Map Google. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, oto niektóre z kroków, które podejmujemy w pierwszej kolejności optymalizacji lokalnych wyników na mapach:

 • Zgłoś się do swojej firmy w Google
 • Dodaj opinie od klientów
 • Usuń wszystkie wykazy, które są duplikatami
 • Używaj tylko nazwy firmy – promuj własny BRAND
 • Upewnij się, że adres jest wyświetlany w ten sam sposób w katalogach i na stronie internetowej
 • Podaj lokalny numer telefonu
 • Wybierz właściwą kategorię podstawową i bądź konsekwentny, jeśli masz wiele lokalizacji
 • Dodaj profil, a także zdjęcia na okładkę
 • Prześlij inne istotne zdjęcia, w tym niektóre z produktów, które masz
 • Dodaj właściwe i aktualne godziny pracy i aktualizuj je
 • Link do strony z konkretną lokalizacją Twojej witryny, zwłaszcza jeśli masz wiele biur

 

Jak wygląda proces promocji lokalnej i o co warto zadbać jakie usługi SEO wyróżniamy w tym względzie?

Mamy bardzo specyficzny proces, jeśli chodzi o lokalne SEO i obejmuje on różne usługi, takie jak:

 • Optymalizacja linków i lokalne cytowania
 • Lokalne strony internetowe i optymalizacja
 • Wizja firmy i audyt
 • Lokalne tworzenie treści i optymalizacja
 • NAP lub numer, adres i numer telefonu
 • Tworzenie strony lokalnej w Google i optymalizacja
 • Wzrost liczby recenzji
 • Raporty dotyczące SEO i słów kluczowych, które przyciągają klientów do Twojej witryny
Author avatar
Wojciech Hada艂a
https://hadalawojciech.pl
Na bie偶膮co 艣ledz臋 trendy w SEO (optymalizacji pod k膮tem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuj臋 si臋 r贸wnie偶 social mediami, marketingiem dla urz膮dze艅 mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuj臋 si臋 o tym, 偶e praca mo偶e 艂膮czy膰 si臋 z pasj膮, staj膮c si臋 tym samym ciekawym i pe艂nym wyzwa艅 sposobem na 偶ycie.Teoria? Bardziej ceni臋 sobie praktyk臋 i wysok膮 efektywno艣膰 dzia艂a艅. Dzi臋ki do艣wiadczeniu 艂膮cz臋 w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spe艂niaj膮c oczekiwania u偶ytkownik贸w poszukuj膮cych w sieci Twojego produktu lub us艂ug.Wi臋cej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i do艣wiadczeniu dowiesz si臋 na stronie O mnie Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwil臋 woln膮 i chcesz co艣 poczyta膰? Zapraszam na m贸j blog Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj si臋 ze mn膮Polecam si臋 do kontaktu je艣li kto艣 ma jaki艣 problem ch臋tnie pomog臋, w kwestiach technicznych oprogramowa艅 E-commerce, CMS. Wykonuj臋 rzetelne audyty z nakierowaniem na plan jaki kto艣 chce osi膮gn膮膰.

Zostaw komentarz, b臋d臋 wdzi臋czny

Tw贸j adres email nie zostanie opublikowany. Pola, kt贸rych wype艂nienie jest wymagane, s膮 oznaczone symbolem *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.