Do góry

SEO Crawlytics – ciekawa wtyczka do analizy wejść robotów na naszą stronę

Tym razem o bardzo ciekawej wtyczce o nazwie SEO Crawlytics. SEO Crawlytics to nic innego jak wtyczka pokazująca statystyki dotyczące wejść robotów na naszą stronę / bloga.  Dzięki niej możemy sprawdzić jak często wchodzą roboty na naszą stronę oraz dowiedzieć się jak one zachowują się w konkretnym momencie ( np po podlinkowaniu naszej strony). Wtyczkę testuje już dłuższy okres. Przeprowadziłem mały test: Przykładowo posiadam pewną stronę X na którą

bardzo rzadko wchodziły roboty. Postanowiłem ją podlinkować xrummerem. Oto jak wyglądają wejścia robotów po zakończonym blaście:

Blast został wykonany 27 czerwca i a przed tym okresem wejścia robotów na bloga były bardzo znikome.  Jak widać na powyższym wykresie 2 dni później zaobserwowano bardzo duży wzrost wejść robotów na stronę.

Wtyczka jest bardzo przydatna jeżeli chodzi o zbieranie informacji na temat wejść robotów na naszą stronę.

Pozwoli nam to określić jak reagują roboty na nowe treści czy też konkretne zabiegi np linkowania wykonywane na naszej stronie. Dodatkowo wtyczka pozwala nam określić które dokładnie podstrony przeglądały najczęściej roboty.

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.