SEO Crawlytics – ciekawa wtyczka do analizy wejść robotów na naszą stronę

SEO Crawlytics – ciekawa wtyczka do analizy wejść robotów na naszą stronę

150 150 Wojciech Hadała

Tym razem o bardzo ciekawej wtyczce o nazwie SEO Crawlytics. SEO Crawlytics to nic innego jak wtyczka pokazująca statystyki dotyczące wejść robotów na naszą stronę / bloga.  Dzięki niej możemy sprawdzić jak często wchodzą roboty na naszą stronę oraz dowiedzieć się jak one zachowują się w konkretnym momencie ( np po podlinkowaniu naszej strony). Wtyczkę testuje już dłuższy okres. Przeprowadziłem mały test: Przykładowo posiadam pewną stronę X na którą

bardzo rzadko wchodziły roboty. Postanowiłem ją podlinkować xrummerem. Oto jak wyglądają wejścia robotów po zakończonym blaście:

- a032d55ef92f81f30df43459fb960f1c

Blast został wykonany 27 czerwca i a przed tym okresem wejścia robotów na bloga były bardzo znikome.  Jak widać na powyższym wykresie 2 dni później zaobserwowano bardzo duży wzrost wejść robotów na stronę.

Wtyczka jest bardzo przydatna jeżeli chodzi o zbieranie informacji na temat wejść robotów na naszą stronę.

Pozwoli nam to określić jak reagują roboty na nowe treści czy też konkretne zabiegi np linkowania wykonywane na naszej stronie. Dodatkowo wtyczka pozwala nam określić które dokładnie podstrony przeglądały najczęściej roboty.

Leave a Reply

Wojciech Hadała

Polecam się do kontaktu jeśli ktoś ma jakiś problem chętnie pomogę, w kwestiach technicznych oprogramowań E-commerce, CMS. Wykonuję rzetelne audyty z nakierowaniem na plan jaki ktoś chce osiągnąć.

All stories by : Wojciech Hadała