Do góry

Wady i zalety zlecenia pisania artykułów online

Mimo, że żyjemy w czasach kultury obrazkowej, to słowo pisane wciąż jest w cenie. Współczesne dziennikarstwo w dużym stopniu przeniosło się do Internetu, co niesie za sobą zarówno konsekwencje pozytywne, jak negatywne.

Pisać i publikować może każdy.

Jak w gąszczu copywriterów i dziennikarzy odnaleźć prawdziwego czarodzieja słów? Kto pisze artykuły, które później możemy przeczytać na różnego rodzaju portalach i stronach internetowych?

Content is the king

Każdy dobry biznes wymaga dopracowanej strony internetowej. Ta natomiast nie może obejść się bez treści poprawnych stylistycznie i ortograficznie oraz merytorycznych. Choć najczęściej to właściciel biznesu wie najwięcej o wszystkich cechach, zaletach i funkcjonalnościach oferowanych usług i produktów, to napisanie artykułów na stronę zleca profesjonalnym copywriterom, którzy braki merytoryczne nadrabiają znajomością języka korzyści i perswazji. Zlecanie napisania takich artykułów często odbywa się online – na przykład za pośrednictwem popularnych portali zrzeszających copywriterów. Zaletą korzystania z takich serwisów jest zdecydowanie cena – teksty napisane przez copywritera można kupić już za kilkadziesiąt groszy. Wadą – brak bezpośredniego kontaktu z copywriterem, a co za tym idzie – brak informacji zwrotnych, brak pytań i brak doprecyzowania oczekiwań. Przy odrobinie szczęścia można jednak trafić na dorabiającego na portalu filologa polskiego albo osobę z dużym doświadczeniem w branży reklamowej.

Rodzaje artykułów

W Internecie możemy zlecić copywriterom napisanie wielu rodzajów tekstów. Notka prasowa, artykuł poradnikowy, tekst specjalistyczny czy opis produktu – dla copywriterów żaden gatunek nie ma przed sobą tajemnic. Treści zlecone online mogą również być wykorzystane w prasie. Czy rozwój rynku online sprawi, że za kilka lat redakcje przestaną zatrudniać dziennikarzy? Wydaje się, że jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Wiele blogów nie doświadcza  tak dużego ruchu, jaki byłby możliwie przy zastosowaniu kilku prostych technik.

Nasza lista 10 najlepszych praktyk dla zwiększenia ruchu które mogą odwrócić tę kolej rzeczy.

Przy wdrażaniu niektórych z tych prostych wskazówek, blog  można łatwo zwiększyć ruchu przy odpowiedniej uwagi wkłada się do optymalizacji księgowania i zawartości bloga.

1.Tworzenie więcej treści, jest to konieczne.

Blogi muszą mieć stały przepływ nowych treści, aby utrzymać czytelników zainteresowanych i zaangażowany w blogu.

Należy dodawać  co najmniej dwa posty w każdym miesiącu. Ich tematyka może mieć szeroki zakres , w zależności od naszej niszy rynkowej, ale tak długo, jak one są w granicach ogólnych zada branży. Treść może przyjmować różne formy, w tym: wideo Blogi, teksty, podcasty i zawartości multimedialne. Jednak zawsze najlepiej mieć je dokładnie opisane. Słowa kluczowe są niezbędną częścią SEO.

2. Dobry projekt i układ  sprawi, że odwiedzający z większą szansą zatrzyma sie na blogu lub stronie internetowej. Układaj design czysty i zorganizowane. Alternatywnie Jeśli witryna jest trudne w obsłudze, ma zdecydowaną kolory lub jest trudne do wykorzystania, współczynnik odrzuceń jest prawdopodobnie wzrośnie.

3. Sprawdź swoje struktury URL jak tworzenie stron i stanowisk. Również stosowanie Tagi oczyścić i zorganizować twój blog postów.

Zodbywanie linków.

4. Otaguj każdy obrazuek ważne jest, aby oznaczyć wszystkie podpisy i alt tagów dla zdjęć na blogu. Jak wspomniano, słowa kluczowe i tekst ma kluczowe znaczenie dla SEO. Boty nie można oglądać obrazy, więc gdy wyszukiwarki indeksują postów, muszą być w stanie zarejestrować obrazy jakie są (czyli obraz kanapie lub krok w procesie, itp).

5. zwrócić uwagę na Blog statystyki statystyki można pokazać bogactwo informacji, które słowa kluczowe są satysfakcjonujące większość ruchu w tym. Pokażą również tematy, które są najbardziej poszukiwane i zarezerwowane na blogu. Przeglądając te posty, można utworzyć bardziej skuteczne i przyjazne dla publiczności w blogach i na bieżąco czytelników wraca więcej.

6. ponownie czytaj i edytuj wszystkie posty. Poprawiaj błedy i dodawaj aktualizacje.

Upewnij się, że posty są wolne od błędów, w tym sprawdzanie pisowni, interpunkcji i gramatyki. Czytelnicy docenią to i będzie bardziej prawdopodobne, link do postu i wrócić w przyszłości.

7. włączenia społecznego witryn Bookmarking to znacznie korzyści blog mają wtyczki dostępne dla każdego z społeczną zakładki do witryn. Gdy czytelnicy zakładki post na facebook i innych sieci społecznych, ich przyjaciele można utworzyć dodatkowy ruch na blogu. Ponadto niektóre wyszukiwarki mogą mierzyć poziom zainteresowania w zależności od ilości akcji, które pobiera post.

8. być przyjazny z czytelników należy wziąć czas odpowiedzieć na komentarze i e-maili od czytelników. Również to pomaga, gdy blogerów trochę czasu, aby pomóc i sieci z innymi blogerów. Gdy czytelnicy czują się jak przyjaciela, komfortowe w domu, oni wracają. Alternatywnie Jeśli nie, czytelników może zatrzymać cię.

9. praca na SEO kiedy czas i wysiłek są umieszczane w Search Engine Optimization, blog może mieć lepszą pozycję w rankingu w wyszukiwarkach i będzie łatwiej znaleźć przez czytelników. 9. Integracja Google Adwords zakup reklamy Google AdWords może być wielkim krokiem dla niektórych blogów, i może mieć silny wpływ na ruch i zwolenników. Przez umieszczenie reklamy na Google i optymalizując go na odpowiednie słowa kluczowe, czytelników można łatwiej znaleźć swoim blogu.

10. używaj obrazów np.  zdjęć i grafik na blogu.  Mogą one być przydatne dla zainteresowanych i będzie łątwije  zilustrować ideę. Ponadto gdy blogach są podzielone na mniejsze bloki tekstu za pomocą obrazów sprawia tp, że są łatwiejsze do odczytania.

Funkcje marketingowe

W rezultacie marketing -mix jest więc kompozycją o hierar­chicznej strukturze, złożoną z czterech podkompozycji

  • pod kom pozycji produktu (podstawowe właściwości produktów i ich odmian asortymentowych tworzących daną kompozycję oraz marka, opakowanie, usługi związane z produktem itp.);
  • podkompozycji ceny (cena podstawowa, rabaty, warunki płat­ności, kredyt itp.);
  • podkompozycji dystrybucji (układ kanałów dystrybucji i roz- wiązania logistyczne);
  • podkompozycji promocji (sprzedaż osobista, reklama, środki aktywizacji sprzedaży, instrumenty z mkrempublic relatiom).
  • Sprawdź także: Skuteczny buzz marketing? Tylko dla odważnych…

Wyżej wyszczególnione elementy podkompozycji, w zależności od zakresu i różnorodności instrumentów szczegółowych jakie nale­ży zastosować w konkretnej sytuacji, mogą być rozwijane w po- kompozycje niższego poziomu: (np. podkompozycja mediów rekla­mowych, lub podkompozycja alternatywnych kanałów dystrybucji). Tego rodzaju klasyfikacja ma znaczenie nie tylko poznawcze (teore­tyczne) lecz również praktyczne, pozwala bowiem ustalić właściwe relacje pomiędzy poszczególnymi instrumentami i działaniami mar­ketingowymi w obrębie konkretnego rynku docelowego, a tym sa­mym zapobiega naturalnemu poniekąd dążeniu do autonomizacji celów i działań osób, którym powierza się wąsko wyspecjalizowane instrumenty oddziaływania na rynek.

Złożoność marketingu nakazuje działania te planować. Postulat ten oznacza konieczność zebrania i analizy odpowiednich informa­cji oraz przemyślenia, zaprojektowania zamierzonych działań i oce­ny ich przewidywanych skutków. Natomiast sprawą drugorzędną jest stopień formalizacji planu. W malej, często jednoosobowej fir­mie cały plan może powstać i pozostawać „w głowie” przedsiębior­cy. W przypadku dużych przedsięwzięć – przybiera formę obszernej dokumentacji, tworzonej przez odpowiednie zespoły i rozpisanej na role i zadania, przypisane następnie do wykonania poszczególnym wyspecjalizowanym wykonawcom.

Z zasadą planowania marketingu wiąże się zasada – kontroli sku­teczności działań marketingowych. Sprawdzanie „ex post”, czy w działaniu praktycznym uzyskano to, co zamierzono w planie, sta­nowi niejako naturalny odruch w każdym zorganizowanym działa­niu. W marketingu jednakże zas.ada ta ma szczególnie duże znacze­nie. Kontrola winna bowiem nie tylko stwierdzać stopień realizacji planów lecz także ujawniać przyczyny ewentualnych niepowodzeń i’źródła nieprzewidzianych sukcesów. Wyniki kontroli marketingo­wej (marketing audit) stanowią zatem ważną podstawę dla plano­wania przyszłych działań rynkowych przedsiębiorstwa, zapewniają ciągłość planowania i możliwość ustawicznego doskonalenia dzia­łań marketingowych przedsiębiorstwa.

 

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.