Do góry

WordPress – Limit znaków w poście

Wiele osób Tworząc własnego bloga opartego o system CMS wordpress ma problem z tym że w niektórych szablonach na stronie głównej i w zakładce kategorii bloga wyświetlają się całe artykuły a powinno wyświetlać np pierwsze kilka zdań po czym użytkownik który chciałby przeczytać daną publikację powinien kliknąć przycisk „czytaj więcej”

Aby ograniczyć liczbę wyświetlanych znaków należy przejść do edycji szablonu/thema ( np do pliku index.php lub archive – zależnie co chcemy edytować) i odnaleźć funkcję

<?php content(); ?>

Zamiast niej wstawić funkcje:

<?php content('160'); ?>

Gdzie liczba 160 odpowiada za liczbę wyświetlanych w poście znaków ( możemy ją modyfikować dowolnie.)

Następnie powinnuśmy przejść do pliku functions.php w szablonie i tam dodać następującą funkcje:

function content($num) {
$theContent = get_the_content();
$output = preg_replace('/<img[^>]+./','', $theContent);
$output = preg_replace( '/<blockquote>.*<\/blockquote>/', '', $output );
$output = preg_replace( '|\[(.+?)\](.+?\[/\\1\])?|s', '', $output );
$limit = $num+1;
$content = explode(' ', $output, $limit);
array_pop($content);
$content = implode(" ",$content)."...";
echo $content;
}

Jak wszystko wykonaliśmy poprawnie na naszym blogu wyświetla się określona przez nas wcześniej liczba znaków w każdym poście.

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.