Xrummer – Jak utworzyć planlistę / harmonogram postowania

Xrummer – Jak utworzyć planlistę / harmonogram postowania

150 150 Wojciech Hadała
 

Wiele osób które używają Xrummera ma problem z tym aby odpowiednio skonfigurować harmonogram/planlistę postowania a co za tym idzie zaplanować działania xrummera np. na najbliższy tydzień/miesiąc. Postanowiłem więc wyjaśnić jak to wszystko działa.

Przykładowo chcemy utworzyć chcemy utworzyć harmonogram w którym gdy zakończy się postowanie xrummer automatycznie zmieni bazę linków i rozpocznie postowanie od nowa. Gdy skończy następną bazę znów zmieni na inną bazę i będzie tak postował w kółko.

Aby utworzyć harmonogram przechodzimy do zakładki planlista:

- 5cy64u

Tutaj dodajemy kolejne zadania.

 1) Zmiana bazy linków

Musimy ustawić następujące zadanie:

Postowanie zakończone => Zmień ID bazy linków na” wpisujemy nazwę naszej bazy linków np LinksList id1.txt

Zadanie to po zakończeniu danego projektu zmieni nam bazę linków na wskazaną jednak pamiętajmy o tym iż jest to sama zmiana i postowanie nie rozpocznie się samo od nowa automatycznie.

2) Przeniesienie suwaka na początek listy

Kolejnym etapem jest zadanie polegające na tym iż po zakończeniu postowania musimy przenieść suwak na początek tak aby kolejny projekt mógł postować od początku wcześniej wskazanej listy. Aby to zrobić musimy dodać zadanie:

Poprzednie zadanie ukończone => „Zmień aktualną pozycje w bazie linków” na 1 ( tutaj możemy wpisać dowolny numer najlepiej 0 lub 1.

3) Automatyczne uruchomienie postowania

Aby uruchomić postowanie na nowej liście należy dodać zadanie:

„Poprzednie zadanie ukończone” => „Wznów postowanie z ostatniej pozycji”

Dzięki temu zabiegowi postowanie odpali się samo / automatycznie.

U mnie wygląda to następująco:

- 2y0ss7

Aby ustalić więcej zadanie na np zmianę 10 list trzeba 10 razy powtórzyć punkty 1 do 3. Przy większej ilości może być to dość czasochłonne zadanie dlatego też w katalogu xrummera znajduje się folder o nazwie „Schedules” gdzie mamy zapisane pliki xml które możemy sobie dowolnie edytować i planować harmonogram na większą skalę. Jednak o tym opowiem kiedy indziej.

UWAGA.

Czasami nasz xrummer przy kilkudniowym postowaniu może się wyłączyć dlatego warto też uruchomić plik secure.exe który ponownie uruchomi naszego xrummera gdy on się wyłaczy. Wygląda on tak:

- 2qrs5b

Leave a Reply

Wojciech Hadała

Polecam się do kontaktu jeśli ktoś ma jakiś problem chętnie pomogę, w kwestiach technicznych oprogramowań E-commerce, CMS. Wykonuję rzetelne audyty z nakierowaniem na plan jaki ktoś chce osiągnąć.

All stories by : Wojciech Hadała