Do góry

Xrummer – Jak utworzyć planlistę / harmonogram postowania

 

Wiele osób które używają Xrummera ma problem z tym aby odpowiednio skonfigurować harmonogram/planlistę postowania a co za tym idzie zaplanować działania xrummera np. na najbliższy tydzień/miesiąc. Postanowiłem więc wyjaśnić jak to wszystko działa.

Przykładowo chcemy utworzyć chcemy utworzyć harmonogram w którym gdy zakończy się postowanie xrummer automatycznie zmieni bazę linków i rozpocznie postowanie od nowa. Gdy skończy następną bazę znów zmieni na inną bazę i będzie tak postował w kółko.

Aby utworzyć harmonogram przechodzimy do zakładki planlista:

Tutaj dodajemy kolejne zadania.

 1) Zmiana bazy linków

Musimy ustawić następujące zadanie:

Postowanie zakończone => Zmień ID bazy linków na” wpisujemy nazwę naszej bazy linków np LinksList id1.txt

Zadanie to po zakończeniu danego projektu zmieni nam bazę linków na wskazaną jednak pamiętajmy o tym iż jest to sama zmiana i postowanie nie rozpocznie się samo od nowa automatycznie.

2) Przeniesienie suwaka na początek listy

Kolejnym etapem jest zadanie polegające na tym iż po zakończeniu postowania musimy przenieść suwak na początek tak aby kolejny projekt mógł postować od początku wcześniej wskazanej listy. Aby to zrobić musimy dodać zadanie:

Poprzednie zadanie ukończone => „Zmień aktualną pozycje w bazie linków” na 1 ( tutaj możemy wpisać dowolny numer najlepiej 0 lub 1.

3) Automatyczne uruchomienie postowania

Aby uruchomić postowanie na nowej liście należy dodać zadanie:

„Poprzednie zadanie ukończone” => „Wznów postowanie z ostatniej pozycji”

Dzięki temu zabiegowi postowanie odpali się samo / automatycznie.

U mnie wygląda to następująco:

Aby ustalić więcej zadanie na np zmianę 10 list trzeba 10 razy powtórzyć punkty 1 do 3. Przy większej ilości może być to dość czasochłonne zadanie dlatego też w katalogu xrummera znajduje się folder o nazwie „Schedules” gdzie mamy zapisane pliki xml które możemy sobie dowolnie edytować i planować harmonogram na większą skalę. Jednak o tym opowiem kiedy indziej.

UWAGA.

Czasami nasz xrummer przy kilkudniowym postowaniu może się wyłączyć dlatego warto też uruchomić plik secure.exe który ponownie uruchomi naszego xrummera gdy on się wyłaczy. Wygląda on tak:

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.