Do góry

Przekierowanie 302

Oprócz klasycznego przekierowania 301 będącego przeniesieniem stałym (Moved Pemanently) stosuje się również przekierowanie 302 (tymczasowe – Moved Temporarily), stosowane w przypadkach gdy chcemy wskazać nową (tylko na pewien okres) lokalizację treści dostępnej dotychczas pod innym adresem.

Przekierowanie 302 ma za zadanie informować roboty wyszukiwarki o przeniesieniu tymczasowym. “302-ka” nie przenosi wartości PageRank i pozycji witryny na wybrane słowa kluczowe. Stosuje się je często, gdy dla przykładu prowadzimy w obrębie naszego serwisu prace konserwacyjne. Roboty w dalszym ciągu jednak sprawdzają i uwzględniają adresy przeniesione za pomocą przekierowania 302.

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.
Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.