Do góry

Spam Busters – Cel i zawartość serwisów z niską jakością treści

Elementy copywritingu jako ważne czynniki rankujace

Przybliżając już zasady działania systemu zgłaszania stron naruszających wytyczne dla webmasterów i wyszukiwania stron stawianych jako tzw. zaplecze pozycjonerskie, w tym artykule chciałbym opisać przyszłą zawartość serwisu Spam busters w tym jego cele i zawartość merytoryczną.

 

Jednym z celów serwisu Spam Busters będzie reagowanie na potrzeby użytkowników wyszukiwarek, przyjmowanie i zgłaszanie stron naruszających regulaminy wyszukiwarek, zawierające złośliwe oprogramowanie czy też łamiących prawo.

Jednak nie jest to cel główny, celem głównym serwisu będzie pomoc i doradztwo wszystkim właścicielom stron internetowych, którzy mają wątpliwości odnośnie technik stosowanych wewnątrz swojego serwisu.

 

Chcąc dobrze przybliżyć zasady działania, umieszczę tutaj małe FAQ w formie pytań i odpowiedzi.

 

 1. Co się dzieje ze zgłoszoną domeną do serwisu Spam Busters.

  Jeżeli otrzymamy od Ciebie taki adres to jeden z naszych moderatorów przyglądnie się serwisowi. W wypadku znaczącego naruszania wytycznych strona zostanie zgłoszona do administratorów wyszukiwarek jako naruszająca zasady

   

 2. Czy każda naruszająca zasady witryna będzie zgłaszana do administratorów wyszukiwarki.

  Nie, celem serwisu nie jest zgłaszanie wszystkich witryn. Zdajemy sobie sprawę, że istnieje spora grupa właścicieli dobrych strony internetowych, zupełnie nieświadomych stosowania złych technik. Jeżeli napotkamy serwis naruszający wytyczne np. emitujący linki z systemów wymiany a sam serwis będzie zawierał wartościowe treści merytoryczne to drogą poczty elektronicznej postaramy się poinformować właściciela o zagrożeniach wynikających ze stosowania takich rozwiązań, po okresie 14 dni dokonamy ponownego przeglądnięcia witryny. W wypadku braku reakcji ze strony administratora strony, wyślemy zgłoszenie do administratorów wyszukiwarki

   

 3. Zlecam lub chcę zlecić pozycjonowanie, nie wiem jak mam ocenić wybór firmy.

  Na stronach naszego serwisu będzie umieszczony sugerowany wzór dobrych praktyk firm pozycjonerskich. Wskazówki te pozwolą podjąć decyzje o wyborze lub zadać bardziej świadome pytania przed zleceniem usługi pozycjonowania lub ułatwić ocenę aktualnego wykonawcy. Będą jednak tylko sugerowane dobre praktyki SEO wobec firm.

   

 4. Nie wiem czy moja strona narusza wytyczne wyszukiwarek.

  Serwis będzie zawierał odpowiedni dział informujący i opisujący najczęściej stosowane techniki naruszające wytyczne. Będą umieszczone także odnośniki do regulaminów wyszukiwarek i porad opisanych przez wyszukiwarki

   

 5. Czy serwis Spam Busters będzie pomocny przy samodzielnej poprawie oceny przez wyszukiwarki.

  Planujemy wprowadzenie działu Porad w którym będziemy starali się pisać na temat optymalizacji stron i możliwości promocji strony za pomocą wyszukiwarek.

   

 6. Nie rozumiem wielu pojęć stosowanych w serwisie Spam Busters jak i w pozycjonowaniu.

  Serwis Spam Busters będzie zawierał obszerny słownik zawierający wiele wyjaśnień odnośnie stosowanych zwrotów

   

 7. Czy będzie można zgłosić własną witrynę by moderatorzy ocenili jej obecną formę pozycjonowania i optymalizacji.

  Planujemy wprowadzenie możliwości audytu strony, tak by właściciel mógł poznać obecny stan optymalizacji w tym źródło linków wskazujących. Wymagać będzie to wysłania poczty elektronicznej z domeny, która ma być poddana audytowi.

   

 8. W takim razie czym jest Spam Busters?

  Spam Busters to serwis wyszukujący strony, które naruszają wytyczne dla webmasterów i zgłaszający je do administratorów wyszukiwarki. Jednak głównym celem serwisu jest edukacja właścicieli stron internetowych, doradztwo i pomoc w zakresie optymalizacji stron

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.