Do góry

WuPress – świetny automat do preclowania

Tym razem kilka słów na temat stosunkowo nowego automatu do preclowania o nazwie WuPress.  Przede wszystkim jeżeli szukasz narzędzia które za Ciebie: zrobi pranie, wyprowadzi psa na spacer, pozmywa naczynia czy tez posprząta biurko to jest narzędzie dla Ciebie. Oczywiście narzędzie na chwilę obecną nie ma takich możliwości jednak autor działa i dopracowuje to narzędzie według wymagań użytkowników i nigdy nie wiadomo jaka nowa funkcjonalność może się wkrótce pojawić. To było kilka słów na temat obsługi technicznej która jest miła , szybka i profesjonalna.(dawno nie spotkałem takiego dobrego supportu)  W każdym razie do rzeczy czym tak naprawdę jest WuPress?. Jest to nic innego jak automat dodający nasze publikacje do stron typu WordPress,blogspot.com oraz blog.pl . Mówiąc automat nie miałem na myśli w pełni samodzielnego automatu ale wtyczki do wordpress-a. I tutaj nasuwa mi się jedno zasadnicze pytanie. Po co tworzyć narzędzie tego typu jako wtyczkę do wordpress-a zamiast całkowicie odrębnego narzedzia ? Jak dla mnie to iż jest to plugin do wordpress-a jest to jeden zasadniczy minus z którym wiele z Was może się nie zgodzić. Przede wszystkim wordpress-a dużo łatwiej zhackować a co za tym idzie przejąć dostęp do innych naszych stron opartych na wordpress które dodaliśmy do bazy. Kolejnym negatywem jest to iż wtyczka dodaje do bazie mySQL tabelę wp_wupress_precle w której znajdują się informacje o dodanych przez Nas stronach stronach wordpress. Niestety hasła do naszych precli nie są zakodowane w MD5 i ktoś kto dostanie się do naszej bazy uzyska dostęp do wszystkich naszych stron. To Tyle odnośnie negatywów. Zalet jest natomiast dużo dużo więcej… Można do nich zaliczyć takie elementy jak:

Zalety:

 • automatyczne postowanie na blogach wordpress z włączonym xml-pc, na blogach blogspot.com, blog.pl, wordpress.org
 • zintegrowane płatności dotpay ( w przypadku gdybyśmy chcieli udostępnić naszą baze precli za drobną opłatą)
 • wbudowana baza synonimów
 • tworzenie grup blogów ( dodane do systemu blogi możemy podzielić na poszczególne grupy – np Mocne blogi i Tematyczne blogi)
 • masowe importowanie blogów
 • funkcja antyhotlinkowania obrazków ( obrazki są wgrywane bezpośrednio na serwer)
 • integracja z płatnościami dotpay.pl
 • przejrzysty interfejs
 • możliwość zarządzania wszystkimi wpisami na danym blogu z jednego miejsca
 • niska cena  (obecnie 97zł  a wcześniej było jeszcze taniej – autor nie ceni swoje pracy przy czym świadczy obsługę techniczną na najwyższym poziomie)
 • automatyczne pingowanie dodanych wpisów
 • świetny support
 • po zakupie wtyczki jest możliwość jej zainstalowania na wielu blogach /domenach ( licencja nie ogranicza nas do jednej kopii.)
 • dożywotnie darmowe aktualizacje
 • możliwość ukreślenia minimalnej ilości znaków w dodawanych artykule ( oraz obowiązkowego zdjęcia)
 • narzędzie jest napisane w języku php i nie kod nie jest zakodowany
 • oraz wiele więcej

 

Wady:

 • brak wielowątkowości w dodawaniu ( są szybsze dodawarki do precli np donPrecel) aczkolwiek to nie jest do końca wada gdyż wszystko zależy do czego wykorzystujemy narzędzie.
 • brak kodowania haseł do precli w bazie danych my SQL
 • jest to wtyczka do wordpress-a a nie odrębny program/ script
 • nie pozmywa za Nas brudnych naczyń oraz nie wyprowadzi psa na spacer ( ale być może wkrótce się to zmieni :P )

 

Ogólnie o wtyczce:

WuPress to automat do preclowania którą każdy pozycjoner powinien mieć.  Obserwuje rozwój projektu od samego początku są cały czas są wprowadzane coraz to nowe modyfikacje które dodają nowe funkcjonalności. Autor wupress do tej pory nie porzucił projektu i cały czas rozwija swój soft co jest ogromnym plusem. Duża ilość funkcjonalności oraz bardzo niska cena sprawia iż jest to jeden z najlepszych i najtańszych softów tego typu na rynku.

Moja ocena:

9/10

Na koniec jeszcze kilka screnów:

Menu w WuPress

 

Ustawienia płatności WuPress

Dodawanie publikacji w WuPress

 

Ustawienia w WuPress

 

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.

2 komentarze

 1. Jan Mozyrko

  Projekt chyba został porzucony. Nie działa WWW projektu.

  • Niestety projekt upadł, mało gdzie na obecną chwilę da się publikować na podobnych zasadach. Ciekawym do przetestowania systemem może okazać się też RankerX ciekawe funkcjonalności i dość szybki soft

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.