Do góry

Tworzenie stron internetowych i najczęstsze zastrzeżenia klientów

Tym razem poruszę temat webmasterski. Tworzenie stron internetowych dla danego klienta jest bardzo skomplikowanym zabiegiem. Nie wszyscy mają taki sam gust a szczególnie klienci mają zazwyczaj inny gust od webmastera. Poprawki estetyczne na stworzonych stronach to norma jednak coraz częściej spotykam się z sytuacją że stworzona strona wygląda dobrze / świetnie a klient chce wprowadzić na nią poprawki które sprawią iż dana strona będzie wyglądała dużo gorzej. Jednak dzisiaj nie o tym. Dzisiaj chciałbym powiedzieć o poprawkach które ja wprowadzam najczęściej:

 • Dane kontaktowe są za nisko ( klient nasz Pan więc podnoszę je o 2-5 pix w góre i klientowi pasuje. )
 • Czcionka w tekście się nie podoba..Lepsza była by ta ( oczywiście po zmienieniu czcionki klientowi też się nie podoba i trzeba ją zmieniać po 100 razy)
 • Czcionka jest za mała ( No więc trzeba ją zwiększyć o jeden punkt po czym gdy klient ją zobaczy  okazuje się iż poprzednia była odpowiednia)
 • To zdjęcie mi nie odpowiada, proszę j usunąć ( to jest czasami bardzo kłopotliwe gdyż każde zdjęcie kosztuje od 6 do 12 dolarów i zamiast tego trzeba zakupić nowe co wiąże się z dodatkowymi kosztami)
 • Ten napis jest napisany z dużych liter i dodatkowo pogrubiony..
 • Nie podobają mi się te zdjęcia w gallerii ( jak klient sam wysyła zdjęcia swoich produktów i usług to rozumiem że mam je wstawić jednak nie zawsze im to odpowiada.
 • Nie podoba mi się ta strona / layout ( to najgorsze co może spotkać webmastera… W takim przypadku cały layout i godziny kodowania idą do śmieci i tworzy się od nowa…)
 • Logo mi się nie podoba proszę o jakieś inne propozycje
 • Proszę mi wytłumaczyć jak to edytować ? ( sporo jest takich klientów którym przed zleceniem się oferuje się stworzenie strony w oparciu o system CMS za kilka złotych więcej jednak oni wolą oszczędzać )
 • oraz wiele innych zastrzeżeń
 • ta strona nie działa mi poprawnie na przeglądarce Internet Explorer 8 / 9 ( wtedy trzeba tłumaczyć klientowi że już nikt nie korzysta z takiej przeglądarki jak IE 8 )

Tak więc żywot webmastera nie jest prosty. Samo stworzenie strony to część zlecenia natomiast poprawki które zleca klient zajmują nie raz tyle czasu w którym dało by się stworzyć całkowicie nową stronę. Oczywiście są osoby freelancerzy którzy tworzą strony internetowe dla klientów bez wystawianie faktury vat, odprowadzania podatku za małe pieniądze jednak na stworzeniu strony się kończy się ich współpraca i znikają nie mówiąc już o zażaleniach klienta.

Jeżeli Wasi klienci mają jakieś zastrzeżenia co do Waszych stron proszę także o komentarza jakie to są elementy…. Pozdrawiam

Author avatar
Wojciech Hadała
https://hadalawojciech.pl
Na bieżąco śledzę trendy w SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych) i pozycjonowaniu (link building), ale interesuję się również social mediami, marketingiem dla urządzeń mobilnych oraz SXO (Search Engine Experience). Codziennie przekonuję się o tym, że praca może łączyć się z pasją, stając się tym samym ciekawym i pełnym wyzwań sposobem na życie.Teoria? Bardziej cenię sobie praktykę i wysoką efektywność działań. Dzięki doświadczeniu łączę w odpowiednich proporcjach SEO, User Experience oraz Web Performance, spełniając oczekiwania użytkowników poszukujących w sieci Twojego produktu lub usług.Więcej o posiadanych kwalifikacjach, certyfikatach i doświadczeniu dowiesz się na stronie O mnie. Szukasz wiedzy, inspiracji lub masz chwilę wolną i chcesz coś poczytać? Zapraszam na mój blog. Potrzebujesz pomocy lub porady w zakresie SEO / Link Building? Po prostu skontaktuj się ze mną.Polecam się do kontaktu w kwestiach technicznych oraz przy wytycznych do rozbudowy serwisu.

Zostaw komentarz, będę wdzięczny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używam plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość serwisu.